Duńskie wzornictwo i architektura

Hotel Radisson SAS (Blu) Royal w Kopenhadze w Danii. Został całkowicie zaprojektowany przez Arne Jacobsena. Na zdj. hall hotelowy z fotelami Egg i Ant oraz stolikami projektu Jacobsena.

Nasze zamiłowanie do skandynawskiego wzornictwa trwa nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Rozpoczęło się od fascynacji duńskimi mistrzami. Jego najpełniejszym wyrazem jest stworzona przeze nas strona www.dania.com.pl będąca w istocie niekończącą się opowieścią o ikonach designu: fotelach „Łabędź” i „Jajo” Duńczyka Arne Jacobsena, czy słynnej lampie „Karczoch” projektu jego rodaka Poula Henningsena.

Portal działający od 2010 roku pod adresem www.dania.com.pl, został zbudowany ze środków Ambasady Danii w Warszawie, Narodowej Organizacji Turystyki Danii VisitDenmark oraz własnych.

Był pierwszym i jedynym w Polsce portalem, który jest całkowicie poświęcony duńskiemu wzornictwu i architekturze.

Skandynawski styl, który zaczął rozwijać się na początku 1950 roku, obecnie jest rozpoznawalny i uwielbiany na całym świecie. Styl ten reprezentuje estetykę, która uważana jest za ponadczasową. I nic dziwnego, bowiem jest ona przeznaczona dla ludzi, jej celem nie jest stworzenie wymyślnego dzieła sztuki, lecz zrobienie wygodnego, funkcjonalnego i zarazem ładnego… przedmiotu użytkowego.

Przedmioty zaprojektowane w latach 60-tych nigdy się nie zestarzały, są obiektem marzeń i podziwu, ba, nawet „grają” w filmach jak zaprojektowana przez A. Jacobsena stołowa lampka rozświetlająca pracownię Batmana.

W 2015 roku za zgodą wszystkich zainteresowanych stron został przeznaczony do stworzenia Strefy Nord – nowej platformy, o szerokim zasięgu i możliwościach komunikacyjnych i użytkowych (PR i marketing).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+