Doświadczenie


Nasze zamiłowanie do skandynawskiego wzornictwa trwa nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Rozpoczęło się od fascynacji duńskimi mistrzami dizajnu. Jego najpełniejszym wyrazem była stworzona przez nas strona pt. Duńskie Wzornictwo (www.dania.com.pl) będąca w istocie niekończącą się opowieścią o ikonach designu: fotelach „Łabędź” i „Jajo” Duńczyka Arne Jacobsena, czy słynnej lampie „Karczoch” projektu jego rodaka Poula Henningsena.

Portal działający od 2010 roku pod adresem www.dania.com.pl, został zbudowany ze środków Ambasady Danii w Warszawie, Rządowej Organizacji Turystyki Danii VisitDenmark oraz własnych.
Był pierwszym i jedynym w Polsce portalem, który był całkowicie poświęcony duńskiemu wzornictwu i architekturze.

W 2015 roku za zgodą wszystkich zainteresowanych stron został przeznaczony do stworzenia Strefy Nord – nowej platformy, o szerokim zasięgu i możliwościach komunikacyjnych i użytkowych (PR i marketing).

W 2020 roku wykorzystując popularność tego portalu zmieniliśmy jego formułę. Powstało medium poświęcone wyłącznie sztuce Skandynawii, pt. Nordyckie Sztuki Wizualne. XX-XXI wiek – artyści i ich dzieła
Dzięki wsparciu stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możemy popularyzować sztukę naszych nordyckich sąsiadów.


Z miłości do skandynawskiego wzornictwa. Nasza oferta

W dziedzinie skandynawskiego wzornictwa, innowacji, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu jesteśmy ekspertami.

  • wygłaszamy odczyty i wykłady (np. na zlecenie Ambasady Królestwa Danii, Festiwal Nordalia, ASP w Katowicach, Festiwal Miasto Kobiet w Świnoujściu),
  • przygotowujemy wystawy fotograficzne i jesteśmy ich komisarzami (np. Dni Skandynawskie w Warszawie, Wystawa Bornholm dla Bank Nordea, wystawa Duńskie Wzornictwo w Hotelu Radisson SAS Centrum w Warszawie, konkursy fotograficzne dla SPCC – Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej ),
  • piszemy artykuły publikowane on-line i w druku, prowadzimy blogi firmowe w tej dziedzinie, współpracujemy z mediami (na zlecenie duńskiego i szwedzkiego Ministerstwa Turystyki, grupy hoteli Radisson), organizowaliśmy wyjazdy dla prasy, które skutkowały ciekawymi publikacjami i wywiadami w radio).

Uważamy, że temat skandynawskiego wzornictwa w połączeniu z ekologicznym podejściem i odpowiedzialnym biznesem jest tematem, który może wzbogacić firmowe eventy i prezentacje.

Zapraszamy do współpracy!